PlayerUnknown's Battlegrounds Steam'de En Çok Oynanan Oyun Ünvanını Ele Geçirdi

Bu ayın başlarında, 8 Ağustos hafta sonu PlayerUnknown Battlegrounds‘un eşzamanlı oyuncu tabanına 570.000 kişinin eriştiği haberi yapılmıştı. O günden bu yana, oyun popülaritesini arttırmaya devam etti ve Dota 2‘yi Steam‘in en aktif oyununu geçerek en aktif oyun ünvanını aldı.

Bu haftasonu geliştiricinin gönderdiği bir tweet’te PUBG’un 877.844 anlık aktif oyuncu ile büyük bir başarıya imza attığını paylaştı. Bu, resmi olarak henüz başlatılmamış, bu yılın başlarında erken erişime giren bir oyun için oldukça etkileyici. PlayerUnknown’ın Battlegrounds’un Microsoft, başlık için bir yayın anlaşması imzaladıktan sonra Xbox One platformunda Xbox Game Preview aracılığıyla başlatılması planlanıyor.

Veri izleme sitesi SteamSpy‘ya göre, oyunun bugüne kadar tek bir platformda 2017 yılının en çok satan oyunu haline geldiği bildirilen sekiz milyon adetlik satış gerçekleştirildi.

PlayerUnknown Battlegrounds, Bluehole tarafından geliştiriliyor ve Battle Royale‘den ilham alıyor. Oyun, yalnızca bir galip kalana kadar, hem ekip içinde hem de solo olarak yüz kişiyi açık bir dünyaya götürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.