Oruç ve benzer yeme düzeni sağlığı ne yönde etkiler?

Aralarında Dr. Abdurrahman Yurtaslan ve Prof. Dr. Olcay Kandemir’in de bulunduğu oruçla ilgili araştırmalar ve diyete etkisi konulu konferansta, oruç ve buna benzer yeme düzenlerinin sağlığımıza faydaları anlatıldı. Son zamanlarda sınırlı sürede aç kalmanın, dünyada tercih edilen bir sistem olduğundan bahseden Kandemir, yemek yeme sınırlarımızı 8 ile 6 saat arasında tutup, geri kalan zamanda ise aç kalmamız gerektiğinin öneminden bahsetti. Bu sistemi yapmak için illa ki oruç tutmak zorunda da değilsiniz.

Bu tarz beslenmenin diğer yararı ise, yaşlanmayı yavaşlatıp kilo almanızın önüne geçiyor. Obezite hastalığı olup da bu tedaviyi uygulayacak kişilerin kilo verme süreçlerinin daha hızlı ve kolay olacağı da oruç tipi beslenmenin en büyük avantajlarından biri. Hamile bayanlar için de yapılan özel testte, hamileyken oruç tutan bayanların daha az kilo aldığı görüldü.

PAYLAS
Önceki İçerikİzdivaç programları gerçek mi?
Sonraki İçerikApple’da Çalışmak İster misin?
Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs

Bir Cevap Yazın