20 Mart 2016 Galatasaray - Fenerbahçe Derbisi Ertelendi! 1

Uzun zamandır heyecanla beklenen, Spor Toto Süper Lig’in 26. hafta Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için şok edici bir karar alındı ve maç ertelendi. İstanbul Valiliği, Taksim’de patlatılan bombanın ardından güvenlik gerekçeleriyle önce maçı seyircisi oynatma kararı aldı, ardından da görüşmeler uzadı ve erteleme kararı verildi.

Benzer içerikler

21 Mart Down Sendromlular günü resimleri

Denayer’in Kabusu: 10 Günde 3 Bombaya Tanık Oldu

Milli Takımın Maç Kadrosu Belli Oldu: Sürpriz İsimler Var

Sabahtan beri maçla ilgili süren tartışmalara Türkiye Futbol Federasyonu son noktayı koyarken, maçın oynanacağı yeni tarih ise ilerleyen günlerde belli olacak. Karar İstanbul Valiliği tarafından alındı ve her iki kulüple de görüşme yapılarak ertelendi. Maçın yeni tarihi ise önümüzdeki günlerde kamuoyuna sunulacak. Maç normalde 20 Mart 2016, Pazar günü saat 20.00’de oynanacaktı.

galatasaray fenerbahce derbisi 20 Mart 2016 Galatasaray   Fenerbahçe Derbisi Ertelendi! Futbol  tff taksim saldırısı seyircisiz maç maç ertelemesi istanbul valiliği galatasaray fenerbahçe derbisi fenerbahçe maçı derbi seyircisiz derbi erteleme bombalı saldırı 20 mart galatasaray fenerbahçe maçı 20 mart 2016 derbisi

Aslında karşılaşma başlamadan önce, hem sabah, hem de akşam saatlerinde stadyum çevresinde eğitimli polis köpekleriyle bomba araması yapıldı. Güvenlik güçleri, TOMA’lar yardımıyla etrafı gezerek kontrol yaptı ve metro çıkışlarına da arama noktaları konuldu fakat yine de son anda bu karar verildi.

Maç iptalinin ardından Fenerbahçe de tesislerden çıkışını ertelerken, en büyük üzüntüyü ise biletli taraftarlar yaşadı. Maç için bütün biletler neredeyse satılmıştı ve şehir dışından gelen çok sayıda taraftar vardı. Heyecanla İstanbul’a inen taraftarlar, geri dönmek zorunda kaldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.