Altaylı:

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bu hafta pazar günü oynanacak olan ve merakla beklenen Galatasaray – Fenerbahçe derbisine ilişkin tahminlerde bulundu, Galatasaray’ın genel durumuna dair konuştu.

Maçla ilgili tahminlerini, nasıl bir derbi beklediğini dile getiren Altaylı, oldukça iddialı ifadeler kullandı ve Galatasaray taraftarlarını da korkuttu. Maçın, tarihi bir hezimete sahne olabileceğini dile getiren Fatih Altaylı, Galatasaray’ın bu durumuyla Fenerbahçe’yi yenmesinin çok zor olduğunu, hatta Sarı-lacivertli ekibin Galatasaray’ı “paramparça” edebileceğini vurguladı. Sürpriz ihtimaline de değinen Fatih Altaylı, bunun çok zor olduğunu ama imkansız olmadığını söyledi. Altaylı, Galatasaraylı oyuncuların onurları için çıkıp oynamaları gerektiğini aktardı.

Seçim tahminleri hakkında da konuşan Altaylı, Galatasaray’ın mali kongrede seçim kararı almak zorunda olduğunu, aksi takdirde hem Galatasaray, hem de yönetim için işlerin kötüleşeceğini dile getirdi. Dursun Özbek’in en azından yönetimini yenilemesi gerektiğini belirten tecrübeli gazeteci, Galatasaray’ın Bülent Korkmaz teklifine ve Hollandalı altyapı hocası Riekerink’in takımın başında olması kararına da değindi.

Bülent Korkmaz’ın üç aylığına Galatasaray’a gelmeyerek doğru bir karar aldığını belirten Fatih Altaylı, Galatasaray yönetiminin “tam anlamıyla sapıttığını” belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.