Aziz Yıldırım’a PFDK Sürprizi

Aziz Yıldırım’a PFDK Sürprizi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray – Fenerbahçe final maçı sonrasında yaşanlar nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etti. Bunun yanı sıra Fenerbahçe ve Galatasaray klüpleri de PFDK’ya sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, maç sonrasında yaptığı yüksek çıkış ve Galatasaray ve Beşiktaş’ın kollandığına dair ifadeleri yüzünden Aziz Yıldırım’ın Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca müsabaka hakemine hakem soyunma odası koridorunda hakaret içeren söylem eylemi sebebiyle ve  Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca maç sonu açıklamalarında sportmenliğe aykırı açıklama   nedeni ile tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verildiği belirtildi.

Fenerbahçe’nin ise yine Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca maç sonu yayıncı kuruluşun yayın yapmasına engel olmak ve Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi uyarınca kupa törenine katılım sağlamamak sureti ile talimatlara aykırı hareketi” sebepleri yüzünden PFDK’ya sevk edildiği ifade edildi.

Aynı maçın sonunda kupayı müzesine götüren Galatasaray’ın ise maç esnasında 6 futbolcusunun sarı kart görmesinin Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca takım halinde sportmenliğe aykırı hareket sebebiyle PFDK’ya sevk edildiği belirtildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.