Denayer'in Kabusu: 10 Günde 3 Bombaya Tanık Oldu

Türkiye önce Ankara, sonra Taksim İstklal Caddesi’ndeki canlı bomba patlamalarıyla sarsıldı. Ertesi gün Galatasaray-Fenerbahçe derbisi ertelendi ve sonra da Belçika’da peş peşe intihar saldırıları düzenlendi. Üstelik, Galatasaray’da Manchester City’den kiralık oynayan başarılı savunmacı Jason Denayer de milli takım kampı için ülkesi Belçika’daydı ve son 10 günde, defalarca terörle burun buruna geldi.

13 Mart 2016 Pazar günü ilk olarak Ankara’da patlamalar yaşanmıştı ve olaydan 45 dakika önce Jason Denayer, Ankara 19 Mayıs Stadı’ndaydı. Bir hafta sonra ise 19 Mart 2016’da İstanbul Taksim’de İstiklal Caddesi’nde bomba patladı ve Denayer bunun da etkilrini hissetti. Hatta söylenenlere göre, Jason Denayer bir gün sonra yapılacak olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde sahada olacaktı ama ihbarların ardından stadyuma gitmeye korkmuş ve terör nedeniyle heyecanlı bir gün geçirmiş.

Son olarak da 20 yaşındaki stoper Türkiye’den Belçika’ya milli takım kampına gitti ama orada da daha ilk günden terör saldırılarıyla uyandı. Üstelik havalimanı ve metroya yapılan 3 intihar saldırısında da 20 yaşındaki genç yetenek Brüksel’deydi ve böylece tam 10 gün içinde, 3 kez bombalı bir saldırıya yakından tanık oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.