Ersun Yanal, Galatasaray-Fenerbahçe Derbisini Değerlendirdi 1

Beklenen Galatasaray – Fenerbahçe büyük derbisi yaklaşıyor ve Türkiye A Milli Takımı ile Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Ersun Yanal, maça dair değerlendirmelerde bulundu. Bu derbinin sadece Türk futbolunda değil, tüm dünyada apayrı bir yeri olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe’nin şampiyonluğu hedeflediğini, Galatasaray’ın ise Avrupa Kupası’na katılma hakkı elde ederek UEFA cezasını tamamlamak istediğini belirttii.

Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi sahasında yenmesi hâlinde manevi olarak büyük güç kazanacağını, en azından kötü sezonun izlerini silebileceğini söyleyen Ersun Yanal, Galatasaray’ı özellikle savunma bölgesinde sorunlu gördüğünü belirtti. Hücum-savunma geçişini oturtamaması konusunda Galatasaray’ı eleştiren Ersun Yanal, takımın bir türlü savunma oyunu yapamadığını aktardı.

ersun yanal galatasaray fenerbahce derbisi Ersun Yanal, Galatasaray Fenerbahçe Derbisini Değerlendirdi Futbol  sneijder lukas podolski galatasaray fenerbahçe maç saati galatasaray fenerbahçe derbisi galatasaray Fenerbahçe ersun yanal yorumları ersun yanal derbi saati

Fenerbahçe’nin ise savunma konusunda ligin en iyi takımı olduğunu anl atan Ersun Yanal, Galatasaray’ın ise hücumda sezon başı kadar iyi olmadığını, Burak Yılmaz’ın takımdan ayrıldığını, Umut Bulut ile Lukas Podolski’nin ise performansının azaldığını dile getirdi. Ersun Yanal, Galatasaray’da Yasin Öztekin ile Wesley Sneijder dışında hücuma katkı sağlayacak isim olmadığını söyledi.

Ersun Yanal’a göre derbide Galatasaray’ı bekleyen en büyük problem, mücadele eden bir takıma karşı oynayacak olmaları. Deneyimli teknik adama göre, Fenerbahçe’nin direncini kırmak çok zor olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.