İbrahimovic'e Çin Hükümeti 75 Milyon Ödemeye Hazır!

Çin Futbol Ligi, son birkaç senedir yıldız futbolcuların durağı hâline geldi. Yüksek transfer bütçeleri harcanan lige bugüne kadar pek çok yıldız oyuncu konuk oldu ve son olarak da Galatasaray’ın forveti ve eski Türkiye gol kralı Burak Yılmaz burayı tercih etmişti. Şimdi ise Çin en sansasyonel transferini yapmaya hazırlanıyor.

Son olarak İtalyan basınında bazı bilgiler çıktı ve iddialara göre, Çin hükümeti ülkede futbola ilgiyi artırmanın yanı sıra, dünya çapında da bir marka hâline gelmek istiyor. Bu sebeple de Zlatan İbrahimovic’i ülkeye getirme peşinde. Bilindiği gibi, İbrahimovic’in sezon sonunda Paris Saint Germain ile kontratı sona eriyor.

Söylenenlere göre Çin Hükümeti İsveçli yıldız futbolcuyu ülkenin futbol yüzü hâline getirmek istiyor ve bu sebeple de şimdiden 75 milyon Euro ödemeye hazır. Transfere her ne kadar Çin hükümeti bizzat sponsor olmayı planlasa da, oyuncunun hangi futbol kulübünde oynayacağı henüz meçhul.

Buna rağmen Zlatan İbrahimovic, yaşı ilerlese de çok para veren bir kulüp yerine, üst düzey bir takımda oynamayı düşünüyor. PSG’le sözleşmesi biten forvet, daha önce Milan, Inter ve Barcelona gibi kulüplerde top koşturmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.