Muslera'ya Yine Talip Var 1

2011 yılında Lazio’dan bir miktar para ve Lorik Cana takası karşılığında transfer edilen Uruguaylı 29 yaşındaki file bekçisi Fernando Muslera, o günden bugüne daima başarılı bir performans sergiledi ve ismini Avrupa gündeminde tutmayı başardı.

Bugün ise Uruguay ulusal basınında bazı haberler çıktı ve Arjantin şampiyonu, ülkenin köklü temsilcilerinden olan River Plate’in Fernando Muslera’yı istediği iddia edildi. River Plate’de kaleci Marcelo Barovero’nun sözlşmesi bitiyor ve dolayısıyla River Plate de yeni bir kaleci transfer etmeyi düşünüyor. Takımın teknik direktörü, eski futbolcu Marcelo Gallardo ise Muslera’yı ekibe katmak istiyor. Gallardo, Muslera transferinin olmaması hâlinde Manchester United’da olan Sergio Romero’yu almak istiyor. Habere göre, takımın yöneticileri her iki kaleci için de hareket hâlinde.

muslera transfer Muslera'ya Yine Talip Var Futbol Spor Dünyası  transfer river plate marcelo gallardo galatasaray fernando muslera

 

Fernando Muslera’nın ise Galatasaray’la 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor ve takımda da mutlu. Son olarak düğün arabasını sarı-kırmızı renklerle kuşatan başarılı kaleci, aynı zamanda 2009 yılından beri de Uruguay A Milli Takım formasını 72 kere sırtına geçirdi, milli olarak pek çok büyük kupada mücadele etti.

River Plate’in bu teklifine hem Galatasaray’dan, hem de Fernando Muslera’dan olumsuz yanıt geleceği düşünülüyor. 29 yaşındaki kalecinin şu anki resmi bonservis değeri 15 milyon Euro olarak gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.