2016 Yılı En Popüler Yazılım Dili Python 1

Yeni programlama dili öğrenirken hangisinin daha çok talep edildiğini bilmek yararlı bir araçtır. Piyasanın sürekli değiştiği bir dönemde, IEEE Spectrum araştırma grubu, dillerin tam bir listesini ve endüstrideki etkilerini derledi. Raporda ayrıca, diğer şeyler arasında, hangi dillerin iş alımlarında en popüler olduğu belirtiliyor.

Benzer içerikler

2016 Yılı En Çok İzlenen Oyun Tanıtımları

2016 Yılında Spotify’da En Çok Hangi Parça Dinlendi?

2015-2016 yılının en zengin 11 çinlisi

Sony 2016 Yılında İki Yeni Telefon Satışa Sunacak

Salgın Hastalıklar – Tarihte Görülen 11 Salgın Hastalık #EvdeHayatVar

python lider 2016 Yılı En Popüler Yazılım Dili Python Teknoloji  python javascript java en popüler yazılım dili en popüler programlama diliAraştırma grubuna göre Python 2016 yılında dünyanın en popüler programlama dili olarak birinci sırayı alırken, C ve Java sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Son zamanlarda, Java’nın Stanford Üniversitesi tarafından temelde ‘yaşlanma’ yaşadığından ve CS 106 dersini JavaScript ile değiştirerek öğrencilerin cesaretini kırdıkları bildirildi. Bununla birlikte, bu rapora göre, işverenler arasında Java, iş ağırlıklandırmasına göre ayarlandığında en popüler Java olmaya devam ediyor ve bu yazılım Mühendisliği iş başvurusunda çok zorlanıyor.

Google‘daki bir ekip tarafından yönetilen yeni bir başlangıç ​​dili olan Go, geliştiriciler arasında ilerleme kaydediyor. Yeni programlama dili dokuzuncu sıra. İşe alım görevlileri arasında, neredeyse mahremiyetten dokuzuncu yere giden programlama dili popülaritede fırladı. Açık kaynak projesi, kullanılan diğer dilleri çevreleyen çeşitli eleştirilere hitap etmek için geliştirildi ve web, masaüstü ve mobil için uygulamalar geliştirilebilir.

IEEE Spectrum, çoğunlukla Github ve Reddit gibi diğer sitelerdeki popülerliklerin izlenerek verilerini toplamak için çeşitli ölçütler kullandı. Metodolojisinin tam bir dökümünü buradan okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.