Apple'ın iPhone Parça Üreticileri ile Başı Dertte

Geçtiğimiz ay boyunca yaklaşan iPhone‘la ilgili birçok farklı resim gördük ve cihaza gelebilecek veya gelmeyen özellikli haberler okuduk. Ancak, sabit kalan en az bir şey var ve bu, Apple‘ın son cihazını üretirken verdiği mücadele.

Kore Herald‘a göre Apple, üretim ekipmanını satın aldı ve işi zamanında yaptırmak için bazı tedarikçilerine ödünç verdi. Bu hamlenin nedeni, RFPCB’leri yapmakla yükümlü tedarikçilerden biri, açıklanmayan nedenlerden ötürü üretimden vazgeçmesi, firmanın konuyu kendi eline almasına ve “on milyonlarca dolar” harcamasına neden oldu. Ancak, yatırım son derece kritik. Son birkaç ay içinde firmanın geride kalabileceği ve ürünün piyasaya geç sürülmesine neden olacağı birçok kez bildirildi.

iPhone tasarımında ön veya arka yüzde Touch ID sensörü olmayan bir telefonu sızdıran birkaç görüntü var. Apple’ın, algılayıcıyı ekranın altına yerleştirmek için gerekli olan teknolojiyi elinde tuttuğu söylentileri olmasına rağmen, daha sonra firmanın tasarımı değiştirdiği bildirildi. Ayrıca Touch ID algılayıcısının çalışmasını sağlayamıyorsa, bunun yerine 3B yüz tanıma sistemine güvenmeyi seçeceği düşünülüyor.

Beklenen özelliklerin var olup olmadığını öğrenebilmek için bir kaç ay daha beklemek zorundayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.