BlackBerry'e Bir Darbe de ABD Hükümetinden 2

Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti uzun yıllardır ABD’li yetkililerin kullandığı Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry‘nin telefonlarının artık kullanılmayacağını açıkladı. Açıklama güvenlik konseyinin kararının ardından yapıldı.

Güvenlik birimlerinin ve hükümetin belli başlı isimlerini kapsayan bu açıklama ABD Senatosu tarafından resmi olarak yapıldı.

Kanadalı telefon üreticisinin cihazları uzun süredir güvenlik sebebiyle kullanılmaktaydı. Telefonda fiziksel klavye bulunması güvenlik konusunda artı bir özellikti. Geçtiğimiz yıl Kanadalı telefon üreticisinin ürünleri yerine başka firmaların ürünlerinin kullanılacağı dedikodusu çıksa da bunlar doğru çıkmamış ve Kanadalı firma ile devam kararı alınmıştı.

obama blackberry BlackBerry'e Bir Darbe de ABD Hükümetinden Akıllı Telefonlar  iPhone SE Galaxy S6 BlackBerry Z30 BlackBerry Z10 BlackBerry Q10 BlackBerry Passport BlackBerry Obama BlackBerry Classic BlackBerry ABD blackberry
Amerika Birleşik Devletleri Obama BlackBerry Telefonundan Mail Atarken

Açıklamada BlackBerry OS 10 işletim sistemini kullanan cihazların bundan sonra talep edilemeyeceği yönünde. Böylece Q10, Z10, Z30, Passport ve Classic modelleri bundan sonra devlet yetkilileri tarafından talep edilemeyecek.

Hükümet yetkililerinin artık Samsung Galaxy S6 veya iPhone SE gibi başka telefonlara yönelmesi önerilmekte.

Zor günler geçiren Kanadalı şirket bakalım bu darbeden sonra nasıl toparlanacak?

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.