BlackBerry Fiziksel Klavyeli Yeni Akıllı Telefonunu Doğruladı 1

BlackBerry 2015 yılında satışa sunduğu Priv modelinin ardından firmanın fiziksel klavyeli Android telefon üzerinden çalıştığı duyurulmuştu. Fakat bu modelin sızdırılan bir görseli dışında uzun süredir model konusunda söz edilmiyordu. Bu sessizliği BlackBerry şirketinin CEO’su John Chen bozdu.

gsmarena 001 BlackBerry Fiziksel Klavyeli Yeni Akıllı Telefonunu Doğruladı Akıllı Telefonlar  priv MercuryBlackBerry Priv fiziksel klavyeli telefon BlackBerry Mercury teknik özellikleri BlackBerry Mercury özellikleri BlackBerry Mercury blackberry

John Chen bir televizyon kanalında yapılan röportajda fiziksel klavyeye sahip yani bir akıllı telefon üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Yeni model gücünü Qualcomm’un 2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdeğe sahip işlemcisinden alacak. Cihazda 3 Gigabayt RAM ve 32 Gigabayt dahili depolama alanına sahip olacak. 18 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamerası bulunacak olan cihaz 4.5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğüne ekrana sahip. Cihaz 3400 mAh kapasiteli bataryadan beslenmekte ve Android işletim sisteminin son sürümü olan Nougat ile gelecek. Cihazın fiyatı ve çıkış tarihi konusunda henüz bir bilgi bulunmamakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.