BlackBerry Yeni Amiral Gemisi Modeli DTEK60 ’ı Tanıttı

Bir zamanların büyük telefon üreticisi BlackBerry Priv modelinden sonraki yeni amiral gemisi modeli DTEK60 ’ı tanıttı.

Benzer içerikler

BlackBerry DTEK 60 Modeline Çok Güveniyor

Orta seviye bir telefon olarak beklenen DTEK60 modeli beklentilerin aksine amiral gemisi düzeyinde bir model olarak çıktı. BlackBerry uzun süre sıkıntılar çektikten sonra donanım bölümünü tamamen kapatmak zorunda kalmıştı. Bu yüzden firma Alcatel markasının sahibi olan TCL ile birlikte üretti bu telefonu.

Cihazın tasarımında metal çerçeve ve cam kaplama kullanılmış ve telefonun arka kısmına parmak izi okuyucusu yerleştirilmiş. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 820 çipsetinden alan telefonda 5.5 inç genişliğinde 2560×1440 piksel çözünürlüğüne sahip AMOLED ekran bulunmakta. 4 Gigabayt LPDDR4 RAM kullanılan cihazda 32 Gigabayt arttırılabilir depolama alanı kullanılmış. Yeni amiral gemisi modelinde QuickCharge 3.0 teknolojisine destek veren 3000 mAh kapasiteli batarya kullanılmış. Arka kamera 21 Megapiksel çözünürlüğüne sahipken ön kameranın çözünürlüğü 8 Megapiksel.

Telefonun en önemli kısmı ise BlackBerry güvenlik yazılımları. Güvenlik yazılımları Android 6.0 işletim sistemi üzerine entegre edilmiş. Cihazın 500 dolardan satılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.