BlackBerry’nin En Güvenli Telefonu DTEK50 1

Oldukça zor günler geçiren Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry yeni modeli DTEK50’yi resmen duyurdu.

BlackBerry Neon kod adıyla üretilen modelin resmi adı da DTEK50 olarak kesinleşmiş oldu. Lansmanı Dünyanın en güvenli Android telefonu olarak yapılan yeni modelin yazılım bölümünde önemli güvenlik standartları bulunuyor.

id523342_1

Cihazda kişisel veriler FIPS 140-2 şifreleme standardı ile şifrelenmekte. Ayrıca telefonda BlackBerry Hub ve BlackBerry Klavye ön yüklü olarak gelmekte. Telefona ismini veren ve özel olarak üretilen DTEK yazılımı cihazda yüklü olan tüm uygulamaları izliyor. Bu yazılım uygulamaları izleyerek haberiniz olmadan fotoğraf veya videolarınıza girildiğinde, sizden habersiz SMS gönderildiğinde veya özel bilgilerinize erişilmek istendiğinde sizi uyarıyor.

Yeni model orta segmentte konumlandırılıyor. 5.2 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olan cihaz gücünü Snapdragon 617 işlemcisinden alıyor. Cihazda 3 Gigabayt Ram ve 16 Gigabayt dahili depolama alanı bulunmakta.

2.610 mAh kapasiteli pil Quick Charge 2.0 desteğine sahip. 13 Megapiksel arka ve 8 Megapiksel ön kameraya sahip olan telefonun Avrupa satış fiyatı 339 Euro olarak açıklandı. Cihaz 8 Ağustos’ta satışa sunulacak.

Bir Cevap Yazın