Çerçevesiz iPhone için Apple Yeni Bir Adım Attı

Apple geçtiğimiz günlerde açıkladığı dokunmatik bileşenlerin ekran altına gömülebilmesi teknolojisi çerçevesiz iPhone için bir adım olarak görülmüştü. Bu teknoloji ile home tuşu ve parmak izi düğmesi ekran altına gömülebilecekti.

Benzer içerikler

Apple 12 Eylül’de Yeni iPhone Duyurabilir

Apple yeni aldığı patent ile çerçevesiz iPhone iddiası bir kez daha güçlendi. Yeni patente göre ışık sensörü ekran altına yerleştirilebilecek. Böylece ekranın genişlemesini engelleyen bir bileşen daha ekran altına gömülmüş olacak. Telefon kamerasından gelen ışığın miktarını ayarlamak için kullanılan ortam sensörlü ışık karanlık ortamlarda daha çok, aydınlık ortamlarda daha az ışık veriyor.

Apple bu patent sayesinde ekran düzeneğini tamamen değiştirebilir. Sensörlerin ekran altına gömüldüğü kısım dokunmatik özelliklere sahip olmasa da saat ve batarya miktarını gösterebilir. Apple bu patent sayesinde çerçevesiz iPhone için bir adım daha atmış oldu. Bakalım gelecek yıl iPhone telefonların çıkışının 10. Yılını kutlayacak olan firma bizi çerçevesiz bir iPhone ile tanıştıracak mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.