Çin'de iPhone 6'yı Yasaklatan Şirket Aslında Yokmuş! 1

Çinli şirket Baili geçen haftanın en çok konuşulan şirketlerinin başında geliyordu. Çin‘de Apple‘a karşı açtığı patent davasını kazanmış ve iPhone 6 modelinin satışının durdurulmasına yol açmıştı. Baili şirketi iPhone 6‘nın kendi cihazları Baili 100c‘den kopyalandığını iddia etmişti.

100c iphone 6 comparison 800x455 Çin'de iPhone 6'yı Yasaklatan Şirket Aslında Yokmuş! Akıllı Telefonlar  İphone 6 IPhone digione baili Apple

İşte olaylar bundan sonra ilginçleşmeye başladı. Wall Street Journal‘ın haberine göre Baili adındaki şirket Digione adlı bir çatı şirketin altında yer alan bir şirketti. Buraya kadar her şey normal gözükürken 2013 yılında Baili ve Digione şirketlerinin iflas etmeleri işi ilginçleştirdi. Baidu‘dan yatırım almalarına rağmen batan iki şirketten Baili zar zor varlığını sürdürmekte.

Wall Street Journal bu konuda bilgi almaya çalıştığını fakat hiç bir şirket yetkilisine ulaşılamadığını açıkladı. Anlaşılan o ki Baili patent davalarından kazanmayı düşündüğü maddiyat ile varlığını devam ettirmeyi düşünüyor.

Apple şirketinin bu durum karşısında nasıl bir strateji uygulayacağı merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.