Galaxy S8 ’in İşlemcisi Ne Olacak?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bir süredir başı Galaxy Note 7 ile dertte. Bu yüzden Galaxy S8 ’in beklenenden daha önce çıkacağı bile belirtiliyor.

Benzer içerikler

Samsung Galaxy S8 S Pen Desteği ile Gelebilir

Resmi Galaxy S8 Sızıntıları

Galaxy S8 İki Versiyonla mı Gelecek?

Samsung Galaxy S8 ile Kötü İzleri Silmeyi Planlıyor

Xiaomi Mi 6’dan AnTuTu Rekoru

Galaxy Note 7 modelinde kullanılan bataryalarda yaşanan problem ile başı oldukça dertteydi. Fakat Samsung yeni nesil işlemcisi ile rakiplerine gözdağı vermek istiyor. Yeni geliştirilen Exynos 8895 işlemcisinin Exynos 8890 işlemcisine göre fotoğrafları işleme hızı yüzde 70 oranında arttırılmış ve işlemcinin 3.0 GHz hızına ulaşabildiği belirtiliyor. Tek çekirdek işlemcisinde iPhone 7 modelinde kullanılan A10 Fusion işlemcisinin gerisinde kalan Exynos 8895 işlemcisi çok çekirdekte ise A10 Fusion işlemcisini geride bırakmayı başarıyor.

Exynos 8895 işlemcisi Galaxy S8 modelinde kullanılması bekleniyor. Yeni modelin şimdilik ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda net bir bilgi bulunmamakta. Galaxy Note 7 ile büyük problemler yaşayan Samsung belki yeni amiral gemisini erken çıkartarak itibarını düzeltecek ya da daha temkinli adımlar atıp Note 7’de yaşadığı problemleri yaşamamaya çalışacak. İşte bunu zaman gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.