Google Nexus Dışında Bir Telefon Üretecek

Google tasarım, üretim ve yazılım gibi alanlarda kontrolü daha fazla eline aldığı Nexus konsepti dışında bir telefon üzerinde çalıştığı açıklandı.

Saf Android deneyimi kullanıcılara sunmak için Nexus projesini devreye sokmuştu Google ve bu proje çerçevesinde bir çok telefon üreticisi ile ortaklık kurmuştu.

Fakat her Nexus cihazda istenilen kalite yakalanamamıştı. Hatta son üretilen Nexus cihazları piyasada bulunan amiral gemisi modellerle yarışmaktan çok uzak olmaya başladı. İşte bunun gibi nedenler Google‘ı kendi telefonunu üretmeye itti.

Apple‘ın iPhone modellerindeki en büyük başarısı donanımın işletim sistemi olan uyumu idi. Google bu uyumu büyük ihtimalle yeni üreteceği telefonda yakalayacaktır.

Firma bu uyum konusuna çok yabancı değil, dizüstü pazarında kendi üretimi olan Chromebook Piksel ile bu uyumu yakalamıştı. Yeni üretilecek olan telefonun amiral gemisi modelleri ile yarışacak bir model olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Google kendi üreteceği telefon olacağı için Android işletim sisteminin en yeni güncellemelerini alacak ilk telefon olacağını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.