Google Pixel 60 Saniyede Hacklendi

Google’ın geçtiğimiz aylarda piyasaya sunduğu akıllı telefonu Google Pixel hacklendi. Google’ın şansına telefonu hackleyen kişiler beyaz şapkalı hackerlardı. İyi niyetli hacker olarak nitelendirilen beyaz şapkalı hackerlardan Qihoo 360 grubu telefonu hacklemeyi başardı.

Benzer içerikler

Pixel’in Kamerası Google X’in Yazılımı İle Güçlendirilmiş

HTC 11 ’den Teknik Sızıntılar Geldi

Asus’un Yeni Amiral Gemisi ZenFone 3 Deluxe Special Edition

PwnFest hack yarışmasında Qihoo 360 adındaki hacker gurubu Google Pixel telefonunda kritik bir güvenlik açığı ortaya çıkardı. Güvenlik açığını ortaya çıkarması sebebiyle grup 120.000 dolarlık ödülün sahibi oldu. Telefonu ele geçirmek için tek yapılması gereken şey kullanıcının kendisine gönderilen virüslü linke tıklaması oluyor.

Grup yarışmada aynı zamanda hack işlemini video kaydına alarak internet ortamında paylaştı. Kullanıcının linke tıklamasından yaklaşık 60 saniye içerisinde grup telefonda bulunan bütün multimedya içeriklere, kişiler dahil tüm bilgilere ulaşabiliyor. Cihazın tüm admin yetkilerini ele geçiren grup uzaktan mesaj alıp gönderebiliyor ve hatta arama bile yapabiliyor.

Qihoo 360 adındaki beyaz şapkalı hackerlardan oluşan grup uzun zamanda bu tür hack çalışmaları ile tanınmakta. Grup bulduğu güvenlik açıklarını para karşılığında firmalarla paylaşıyor. Grup son olarak Microsoft Edge tarayıcısında ve Adobe Flash uygulamasında bulduğu açıklardan 520.000 dolara yakın ödül kazandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.