Google Pixel Telefonlarında Kamera Sorunu

Google tarafından 4 Ekim tarihinde piyasaya sürülen Pixel telefonlarının kameralarında telefonu tamamen kilitleyen bir sorun tespit edildi.

Benzer içerikler

Google Wallpapers Yeni Duvar Kağıtları ile Güncellendi

Google’ın Dijital Asistanı Tabletlere Gelmiyor

Pixel Sadece Google’a Ait Değil Mi?

Tüm Zamanların En İyi Akıllı Telefon Kamerası Google Pixel’de

Android O Project Treble, Android Güncellemelerinin Daha Hızlı Çıkmasını Sağlayacak

Google’ın kendi ismini kullanarak piyasaya sürdüğü ilk telefon olan Pixel özellikle iPhone 7 modelinin 86 puan aldığı DxoMark kamera performans testinde aldığı 89 puanla dikkatleri üzerine çekmişti.  Fakat kullanıcılardan gelen yorumlar övünç kaynağı olan kameraların ilginç bir sorunla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Google forumlarında kullanıcılar tarafından paylaşılan mesajlarda kamera ile fotoğraf çekimi sırasında ekranda sarı ve mor renklerden oluşan çizgilerin belirdiği ve görüntüde kaymaların yaşandığı belirtiliyor.  Bu problem telefonu kısa bir süre içerisinde kilitliyor. Telefon ancak ses ve güç düğmelerine aynı anda basılarak sıfırlanarak tekrar açılabiliyor. Hatta bazı telefonlarda bu yöntemin bile işe yaramadığı belirtilmekte. Ayrıca Google Pixel telefonların güneş ışığına aşırı duyarlı olduğu ve güneşli ortamlarda çekilen resimlerde sık sık istenmeyen parlamaların olduğu ifade edilmekte.

Google yetkilileri tarafından sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğu konusunda bir açıklama gelmedi. Yetkililer sadece ilgili kamera probleminin çok az sayıdaki cihazda karşılaşıldığını ama konunun araştırıldığını belirtti. Sorunun donanımsal olması durumunda bir çok cihazın geri çağrılabileceği konuşulmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.