iPhone 6’da Yeni Sorun Dokunma Hastalığı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde kullanıldıkça ortaya çıkan, Dokunma Hastalığı ile tabir edilen bir sorun baş gösterdi.

Benzer içerikler

Xiaomi Mi 6’dan AnTuTu Rekoru

Yeni MacBook Pro Ne Zaman Tanıtılacak?

Bir çok iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcısı cihazlarının dokunmalarına tepkisiz kaldığını, ekran üzerinde titreşen gri çubuk ile beraber ekranın dokunmatik özelliğini kaybettiğini söylüyor.

İşin ilginç yanı bu sorun aslında yeni değil. iPhone 6 serisi piyasaya çıktığından beri bu sorun telefonda bulunuyordu. iFixit’in raporuna göre bu sorun telefonların eskimesiyle ortaya çıkmaya başladı. Dokunma Hastalığı (Touch Diesase) olarak adlandırılan sorun, cihazların ana kartında bulunan bir tasarım hatasından kaynaklanıyor. Cihaz ne kadar düşürülürse bu sorunun ortaya çıkması o kadar erkene alınıyor. Sorun iki kart üzerindeki bağlantıların zamanla veya darbelerle eskiyip entegre kart bağlantılarının kopacak noktaya gelmesinden oluşuyor. Kopacak noktaya gelen bağlantılar yüzünden dokunmatik ekran kesintili olarak tepki veriyor veya kullanıcıların şikâyetlerinde olduğu gibi hiç tepki vermiyor.

Bağımsız Apple ürünleri tamir uzmanı Jessa Jones bu sorunun Apple’ın entegre kartlarda underfill denen karışımı kullanmamasından kaynaklandığını belirtiyor. iPhone 6 modellerinin öncesinde bu karışım tüm iPhone modellerinde kullanılmıştı.

Apple tarafından şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmedi. Bazı kullanıcılar sorunu ekrana bastırarak geçici olarak çözdüklerini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.