iPhone 7 Apple’a Maliyeti Ne Kadar? 1

Apple firması özel olarak üretilen telefonlar hariç Apple dünyanın en pahalı akıllı telefonlarından birini üretiyor. Amerika’da iPhone 7 ’nin baz modeli 650 dolardan başlayan fiyatlara satılmakta.

Benzer içerikler

iPhone 8’in Kamerası Nasıl Olacak?

Pixel Sadece Google’a Ait Değil Mi?

Yeni MacBook Pro Ne Zaman Tanıtılacak?

9to5Mac sitesi tarafından hazırlanan raporda yeni amiral gemisinin Apple’a maliyetini tüm detaylarıyla gözler önüne seriliyor. Apple’ın yeni amiral gemisinin en pahalı parçası ekranı. Ekran Apple’a 33 dolara mal olmakta. MacBook Air’dan bile daha güçlü bir işlemci kullanılan yeni telefonda işlemci en pahalı ikinci parça olarak kayıtlara geçmiş ve maliyeti yaklaşık 27 dolar. Bildirimlerin titreşim olarak bize yansımasını sağlayan Tatpic Engine ve diğer elektronik parçaların maliyeti yaklaşık 17 dolar tutmakta. Cihazda kullanılan depolama ve Ram ise yine 17 dolara mal oluyor. Cihazın bütün parçalarının maliyeti ve üretim masrafları da hesaplandığından ortalama 220 dolarlık bir maliyet çıkmakta. Tabii bu maliyetin içerisinde ARGE çalışmalarına ve diğer ek masraflara yer verilmemiş.

cszmryovyaawd8n 702x1024 iPhone 7 Apple’a Maliyeti Ne Kadar? Akıllı Telefonlar  macbook air iphone 7 maliyeti iPhone 7 Apple

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.