iPhone 8’in Kamerası Nasıl Olacak?

Çift kamera teknolojisini ilk defa iPhone 7 Plus modelinde kullanan Apple’ın iPhone 8 modelinde nasıl bir kamera teknolojisi kullanacağı merak konusu. iPhone 7 Plus modelinde kullanılan çift kamera teknolojisi modelin görüntü yakalama kalitesini epey yüksek bir seviyeye çıkarmıştı.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’a olan yakınlığı ile bilinen bir uzman. iPhone modelleri konusunda çoğunlukla tutarlı tahminlerde bulunmakta. Ming-Chi Kuo iPhone 8 modelinde Apple’ın çift kamera teknolojisini geliştirerek en az bir modelde kullanacağını açıkladı. En az bir model demesinin sebebi iPhone 8 konusunda üç farklı model olacağı gündemde olması. iPhone 7 Plus’ta bulunan çift kameradan sadece biri OIS (optimum görüntü sabitleyici) özelliğine sahipti. Apple’ın yeni modelinde her iki kamerada da bu özelliğin geçerli olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca telefoto lensin de yeniden tasarlanarak daha sağlam olarak karşımıza çıkması da tahmin edilmekte.

Ayrıca Apple arttırılmış gerçeklik dünyasına adım atarak yeni modelinde böyle bir kamera ile kullanıcılarının karşısına çıkabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.