Lenovo'nun Windows Phone Telefonu Sonunda Çıkıyor!

Lenovo, 2011 yılı Kasım ayında yaptığı açıklamada 2012 yılının ikinci yarısında bir Windows Phone sunulacağını ve bunun üzerinde çalışıldığını açıklamıştı.

Fakat 2012 yılı geçmesine rağmen bahsedilen telefon çıkmadı. Proje iptal edildi diye düşünülürken bu kez 2014 yılı Şubat ayında açıklama Microsoft cephesinden geldi. Yapılan açıklamada Lenovo firmasının Windows Phone cihazları üretmek için anlaşma imzalayan firmalardan biri olduğu belirtildi. Hemen arkasından Lenovo cephesinden yeni telefonun 2014 yılında çıkacağı açıklaması geldi. Efsane haline gelen cihaz 2014 ve 2015 yıllarında da çıkmadı.

2015 yılının ortalarına doğru Lenovo firmasından yeni bir açıklama geldi ve Microsoft’un platformlar arası yazılım çabalarının kendilerinin Windows telefonlara olan ilgilerini azalttığını belirtti.

Geçen dört buçuk yılın sonunda nihayet Windows telefonunun çıkacağı kesinleşti. “SoftBank 503LV” adlı model Amerikalı telefon operatörü Sprint‘in çatı firması SoftBank tarafından sunuluyor. Telefon ayrıca Lenovo tarafından üretilen ilk Windows 10 Mobile cihazı.

Cihaz 5 inç boyutunda 1280×720 piksel çözünürlüğünde TFT LCD ekran ile geliyor. Gücünü 8 çekirdekli 1.5 GHz hızına sahip Qualcomm Snapdragon 617 işlemcisinden alan cihazda 3 Gigabayt ram desteği bulunmakta. Cihazın arka yüzeyinde 8 Megapiksel ön yüzeyinde ise 5 Megapiksel kameraya sahip.

Henüz fiyatı açıklanmayan cihazın Ekim ayında satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.