LG V20 Amerika'da 10 Günde 200.000 Sattı

LG’nin yeni telefonu V20 kutusundan Android 7.0 Nougat ile çıkmıştı. Kasım ayında Amerika’da satışa sunulan telefonu cazip kılan en büyük nedenlerden biri buydu. İşte bu sebepten dolayı ilk 10 günde 200.000 cihaz satıldı. Bu rakam geçen yıl aynı dönemlerde satışa sunulan LG V10 modelinin aynı zaman diliminde satılan cihaz sayısının iki katı.

Güney Koreli üreticinin bu başarısının en büyük nedenlerinden biri de Galaxy Note 7’nin başarısızlığı olabilir. Tabii bu satış rakamı sadece Note 7’nin başarısızlığı Android Nougat işletim sisteminin kullanılmasına bağlı olamaz. Özellikle multimedya özellikleri ile Amerikan gençliğinin ilgisini çekmiş. Yüksek kaliteli videolar çekip internette paylaşmak gençlerin ilgisini çekmiş.

V20, 5.7 inç Quad HD ekran ile gelmekte ve gücünü Qualcomm firmasının Snapdragon 820 işlemcisinden almakta. Cihaz da 4 Gigabayt RAM ve 64 Gigabayt dahili hafıza sahip. 3200mAh kapasiteli bataryadan alan cihazda 16 Megapiksel ve 8 Megapiksel çözünürlüğüne sahip çift arka kamera ve 5 Megapiksel ön kamera bulunmakta.

LG’nin yeni amiral gemisi aslında Eylül ayında Güney Kore’de satışa sunulmuştu ama Amerika pazarına biraz geç giriş yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.