Nexus M1'den Gelen Sızıntılar Beklentileri Yükseltiyor 2

PhoneArena‘nın haberine göre HTC Marlin olarak adlandırılan yeni Nexus cihazı Nexus M1‘e ait olduğu iddia edilen benchmark testleri yayınlandı.

Google tarafından Android işletim sisteminin yeni sürümünün ismi Nougat olarak açıklandıktan sonra gözler yeni Nexus cihazlarına çevrilmişti.

PhoneArena tarafından sızdırılan benchmark testlerinde yeni Nexus cihazı Nexus M1 geekbench testinde tek çekidek için aldığı skor 2048, çift çekirdek için aldığı skor ise 4969 olarak gözükmekte.

gbbg 1024x626 Nexus M1'den Gelen Sızıntılar Beklentileri Yükseltiyor Akıllı Telefonlar  nexus m1 Nexus htc nexus m1 htc marlin HTC Google android nougat Android

Geekbench testinde çift çekirdekte iPhone 6s 4417 puan, HTC 10‘un ise 4962 puan aldığı düşünüldüğünde yeni gelen Nexus cihazının amiral gemisi düzeyinde olduğunu gösteriyor.

Haberde ayrıca yeni Nexus cihazının 4 gigabayt ramle geleceği açıklanıyor. İşlemcinin adı konusunda bir bilgi verilmese de sekiz çekirdekli ve 1.59 Ghz hızında olacağı belirtilmiş. İşlemcinin skorlarına bakıldığında işlemcinin Snapdragon 820 olması muhtemel. Fakat iddialar işlemcinin Snapdragon 821 veya Snapdragon 823 olacağı yönünde.

Yeni Nexus cihazlarının Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.