Pixel Sadece Google’a Ait Değil Mi? 2

Pixel ve Pixel XL’ın üretiminde HTC ile ortaklaşa çalışan Google telefonların yazılım, tasarım ve dizaynın tamamıyla kendisine ait olduğunu belirtmişti.

Fakat internet ortamına Pixel’in yazılım kodları sızınca bu durumun farklı olduğu HTC ile olan ortaklığı üretim ortaklığından daha fazlası olduğu söylentileri çıktı. Google, HTC firmasının sadece telefonların üretim aşamasında yer aldığını belirtmişti. Fakat sızan kodlardaki bazı görseller bunun aksini söylüyor nitelikte.

Google’ın Apple’a direkt rakip olarak çıkarttığı Pixel telefonlar için Nexus markasından bile vazgeçmişti. Apple gibi yazılım, tasarım ve dizaynını kendisine ait olduğu bir telefon üretmek isteyen Google, iPhone’ların arkasında yazan “Kaliforniya’da Apple tarafından dizayn edilmiştir” yazısına Pixel telefonlarında “Google tarafından üretilmiştir” yazısıyla karşılık vermişti.

Fakat sızan kodlarda özellikle boot satırlarında HTC’ye ait kodlara rastlandı. Android güvenlik araştırmacısı Jon Sawyer, aşağıdaki görselde görünen satırların HTC boot zincirine ait olduğunu belirtti. Görselde görünen kodlarda kırmızı ile işaretlenmiş kodun Pixel’lerde sonradan çıkartılmış olduğu iddia ediliyor.

Google’ın bu iddialara karşı cevabı ne olacak merak konusu.

a972070131d9b373f9efee9c555616e1fdb69988 Pixel Sadece Google’a Ait Değil Mi? Akıllı Telefonlar  Pixel XL Pixel Nexus IPhone HTC Google Apple

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.