Samsung Çift Kamera Modülü Üretmeye Başlıyor

Çift kamera teknolojisi akıllı telefon sektöründe oldukça ilgi görmeye başladı. Yeni amiral gemisi telefonların hepsinin bu teknoloji ile gelmesi bekleniyor.

Benzer içerikler

Çift Ekranlı Meizu Pro 7, Yeni Gelen Sızıntılarda Arka Ekranı Ortaya Çıktı

Meizu Pro 7 Temmuz Ayında Çift Ekran Dizaynı ile Gelebilir

LG’nin Başı V20 Modellinin Kamera Camları İle Dertte

Samsung Artık Düz Ekran Telefon Üretmeyecek

Samsung, Xiaomi Ortaklığı Derinleşiyor

Teknolojiyi ilk kullanan Huwaei, LG gibi firmalardan sonra Samsung da bu teknolojiyi kullanmaya başlayacak.

Cihazlarındaki bir çok bileşeni kendi üretmesi ile tanınan teknoloji Samsung aynı zamanda bu bileşenleri diğer firmalara da satmakta. İşlemci, ram, depolama belleği, batarya, ekran, kamera gibi bileşenler Samsung firmasının kendi tesislerinde üretiliyor ve geliştiriliyor.

Tesislerinde kamera sensörü de üreten firma Isocell teknolojisi kullanılan bu sensörleri sektörün diğer önemli firmalarına satmakta. Isocell teknolojisi sensörlerin karanlık ortamlarda daha iyi performans vermesini sağlıyor.

Samsung Electro Mechanics‘in çift kamera sensörü üretmeye başlayacağı açıklandı. Ürettiği bu sensörleri müşterilerine de tedarik edecek.

Bu haber ayrıca gelecek yıl çıkacak olan Galaxy S8, S8 Edge ve Note serisi telefonlar için de anlam taşıyor. Anlaşılan Huwaei ve LG‘den sonra Samsung da yeni amiral gemisi telefonlarında çift kamera teknolojisini kullanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.