Samsung, Xiaomi Ortaklığı Derinleşiyor

Samsung her ne kadar kendi akıllı telefon modellerine çıkartsa da piyasadaki bir çok mobil cihaz üreticisine ekran, işlemci, ram, batarya, depolama belleği gibi bir çok ürünün tedariğini yapmakta.

Benzer içerikler

Xiaomi Mi Note 2 Kullanıcılara Kavisli Ekran Deneyimi Sunmaya Geliyor

Teknoloji Devleri Xiaomi ve Microsoft Anlaştı

Xiaomi firması da sektörün bileşen tedariği konusunda lider firması konumunda bulunan Samsung‘dan bileşen tedarik etmekte.

Güney Koreli firma son zamanlarda çift kamera modüllerine önem vereceğini ve üretim hacmini oldukça arttıracağını açıklamıştı. Bir süre önce Xiaomi firmasının yeni modellerinden Redmi 4 veya Note 4‘e ait olduğu düşünülen çift kameraya sahip olan modelin resimleri sızdırılmıştı.

Bu da Xiaomi ile Samsung arasındaki tedarik ortaklığının daha da derinleşeceğini gösteriyor. Hatta Xiaomi patronu Lei Jun‘un Güney Koreli firma ile bir dizi görüşme yapmak için Güney Kore‘ye gideceği konuşuluyor.

Samsung her ne kadar dünya üzerinde pazarın lideri olsa da Çin’de Huawei ve Xiaomi‘nin arkasında bulunmakta. Fakat bu büyük firmalara bileşen tedariği sağlayan Güney Kore devi Çin pazarından da büyük gelirler elde edebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.