Samsung'dan Turbo Hız Teknolojisi

Samsung akıllı telefonları hızlandırmak için geliştirdiği Turbo Hız Teknolojisi’ni tanıttı. Bu teknoloji sayesinde teknolojiyi kullanan Samsung Galaxy J2 Pro, teknolojiyi kullanmayan Galaxy S serisi telefonlardan daha hızlı çalışıyor.

Günümüzde akıllı telefonların en büyük eskisi birden çok uygulama çalıştığında Ram’e çok yük binmesinden dolayı yavaşlamaları. Bugüne kadar telefonların daha hızlı çalışmasını sağlamak için daha güçlü işlemci ve daha yüksek Ram kapasiteleri kullanıldı. Fakat var olan bileşenleri daha verimli kullanmak yeni yeni gelişen bir düşünce. Samsung firması da bu düşünceden yola çıkarak Turbo Speed Technology‘i (Turbo Hız Teknolojisi) geliştirdi.

Temelde teknoloji Ram’de daha fazla boş alan yaratmak üzerine kurulu. Bunun için ilk önce telefonda bulunan standart uygulamalar sıkıştırılarak telefona yeniden yükleniyor. Böylece uygulama çalıştırıldığında Ram’de daha az yer kaplıyor. Yeni teknolojinin yaptıklarında biri de arka planda çalışan programları sonlandırmak. Arka planda çalışan uygulamalar azaltmaya yarayan Ram temizleyici programlarda aynı işi yapsa da Ram temizleyici programlar bu işi sadece yüzeysel olarak yapabiliyorlar. Fakat Turbo Hız Teknolojisi Ram’e yerleşen uygulamaları tamamen silerek Ram’de gereksiz doluluklar oluşturmuyor.

https://youtu.be/Rh_333mq9Ro

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.