Xiaomi, Sony Sensör Sürprizi Yapabilir

Akıllı telefon endüstrisinin yükselen yıldızı Xiaomi, Dünya Mobil Kongresi’nin geçen yıl düzenlenen etkinliğinde amiral gemisi modeli Mi 5’i tanıtmıştı. Bu yıl düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde ise Mi 6 modeli tanıtılması beklenirken firmadan herhangi bir hareket gelmedi.

Çinli üreticinin yeni amiral gemisi modeli Mi 6’nın iki farklı versiyonu olması bekleniyor. İlk versiyon Mi 5 gibi 5.15 inç büyüklüğünde, ikinci versiyon ise 5.7 inç büyüklüğünde olacak. Güçlerini Snapdragon 835 işlemcisinden alacak olan iki model için kullanacakları kamera konusunda yeni bir sızıntı geldi.

Gelen sızıntılara göre Xiaomi yeni amiral gemisi modelinde Sony IMX400 sensörü kullanılacak. IMX400 sensörü bir ay önce duyurulmuştu. Sensörde üç katmanlı CMOS kullanılmakta. Bu yılki Dünya Mobil Kongresinde sensörün 960 FPS olarak kaydettiği videolar görülmüştü.

Fakat bu sızıntı doğru olmayabilir çünkü Sony en son teknoloji sensörünü ilk zamanlarda paylaşmaya yanaşmayabilir. Mi 6 Plus adı ile çıkacak olan büyük modelde çift kamera bulunacağı söyleniyor.

Her iki amiral gemisi modelin 16 Nisan’da tanıtılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.