AMD ’nin Yeni Grafik Yongasını İlk Apple Kullandı

AMD yeni yüksek güç tasarrufu sağlayan grafik yongası Radeon Pro 400 serisini duyurmuştu. Yeni grafik yongasını ilk kullanan ise Apple firması oldu. Apple 15 inç MacBook Pro’larda yeni grafik yongasını ilk kullanan oldu. Yeni grafik yongası önceki nesle göre muazzam bir performans ve verimlilik sunmakta. Radeon 400 Pro serisi tasarımcı fotoğrafçı, film yapımcıları ve mühendisler için geliştirildi.

Benzer içerikler

HTC’nin Yeni Telefonu Bolt Android Nougat İle Geliyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı İle İlgili Resimli Sözler

Kutlu Doğum Haftası Mesajları – Hz Muhammed (sav) İle İlgili Sözler

Etkili Dualar – Her Derde Deva Dualar, Şifa, Bereket, Mutluluk, Hastalık Duaları

Recep Tayyip Erdoğan Sözleri – Resimli Recep Tayyip Erdoğan Sözleri

Polaris mimarisi temel alınarak tasarlanan yongalar, en ileri tüketim teknolojisi olan 14nm FinFET teknolojisi kullanılarak üretildi. Böylece inanılmaz derecede küçük transistörler kullanılıyor. Yongaları daha inceltmek için “zar inceltme” denilen bir işlem kullanılmış. Böylece 380 mikron yani 4 yaprak kağıttan biraz daha ince sahip yongalar üretilebilmiş. 35W altı bir güç zarfı dahilinde çalışan ekran kartı en zorlayıcı uygulamalarda bile serin ve sessiz çalışıyor ve inanılmaz bir güç tasarrufu sunuyor.

AMD firması ayrıca ekran kartına uyumla Radeon ProRender adında bir render motoru sunacak. Bu render motoru popüler bir çok 3B içerik üretme uygulaması tarafından destekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.