AMD Yeni 16 Çekirdekli İşlemcisi Ryzen R9 Tanıtmaya Hazırlanıyor

Yenilenen CPU hattının Ryzen markası altında gerçekleştirdiği kritik ve teknik başarıyı takiben AMD, işlemci pazarının en üst seviyesine ulaşmayı hedefleyen yeni bir dizi işlemciyi tanıtmaya hazırlanıyor.

Benzer içerikler

En Yeni Resimli Duygusal Sözler – Anlamlı, Etkileyici Duygusal Sözler

En Yeni Resimli Güzel Sözler – Anlamlı, Etkileyici Sözler

Resimli Yeni Evli Çiftlere Tebrik Mesajları – Evlilik Tebrik Mesajları

2020 Yeni Yıl Resimli Sözleri – En Yeni Yeni Yıl Mesajları

İstanbul’a Yeni Geleceklerin Bilmesi Gerekenler

Threadripper” olarak adlandırılan bu yeni CPU serisi “dünyanın en hızlı ultra-premium masaüstü sistemlerini” hedefleniyor. 16 çekirdek ve 32 çekirdekli bu işlemciler, AMD’nin ileri teknoloji masaüstü pazarında sunacağı ve Intel’in bu yıl ilerleyen bir tarihte başlatılacağı söylenen Core i9 serisi ile rekabet edecek gibi görünüyor. Buna karşılık, Core i9 serisi ile ilgili sızdırılmış ayrıntılara göre işlemci 12 çekirdek ve 24 iş parçacığı öneriyor; ancak, Intel’in bir süre çekirdek başına performansı üstün tutması nedeniyle, eşitsizlik AMD’den daha iyi bir performans anlamına gelmiyor olabilir.

Çekirdek sayısının ötesine geçen bu dizinin mimarisi hakkında çok fazla bilgi olmamasına rağmen, bu yılın yazında piyasaya çıkması bekleniyor. Daha fazla ayrıntının yakında Computex 2017 etkinliğinde açıklanması beklenmekte. Ayrıca, Threadripper serisinin şu an tüketiciler için AMD masaüstü tekliflerinin başında olan Ryzen R7’den bir adım önde olan Ryzen R9 markası altında piyasaya çıkabileceği düşünülüyor.

Hem AMD hem de Intel, CPU pazarındaki rekabette vites yükseltiyorlar, Team Red ve Team Blue arasındaki savaş şimdiye kadar olduğundan daha heyecan verici.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.