Android Mesajlar Uygulaması Huawei Telefonlarında Önyüklü Gelecek

Huawei önümüzdeki aylarda Android cihazlarının daha fazla kullanıcının Zengin İletişim Hizmetleri (RCS) mesajlaşmasına erişim imkânı sağlayacak Android Mesajlar uygulaması ile gönderilmeye başlayacağını açıkladı. RCS mesajlaşma, Wi-Fi üzerinden mesaj gönderme, zengin medya paylaşımı, grup sohbetleri ve yazım göstergeleri gibi özelliklere olanak tanır.

Benzer içerikler

Snoopza ile gizliliği ortadan kaldırın – Android telefonlar için casus uygulaması

Huawei’nin Tüketici İş Grubunun CEO’su Richard Yu, şunları söyledi:

“Bu stratejik ortaklığı oluşturarak Huawei ve Google birlikte tüketicilere RCS ile Huawei ürünleri konusunda en iyi global kullanıcı deneyimini sunacak ve taşıyıcılara iş ileti sistemi aracılığıyla benzersiz hizmetler sunma olanağı sağlayacak.”

Google’ın SVP Platforms & Ecosystems, Hiroshi Lockheimer, hareketin RCS mesajlama özelliğinin yayılmasına yardımcı olacağına inanıyor:

“RCS ve Android Mesajlar aracılığıyla dünya çapında yüz milyonlarca insana daha iyi bir mesajlaşma deneyimi sağlamak için Huawei ile birlikte çalışmaktan memnunuz. “dedi.

Huawei’ye göre gelecekteki cihazlarındaki Android Mesajlar kullanıcısı, operatör ViLTE ve Google Duo aracılığıyla kullanıcılar doğrudan video görüşmeleri yapabilecek.

Uygulamanın Huawei cihazlarına yüklenmesi için sabit bir tarih verilmemiş ancak daha eski bir cihaz kullanan kullanıcılar Android Mesajlar’ı uygulama mağazalarından indirip varsayılan kısa mesaj uygulaması olarak kullanmanız mümkün.

1 Yorum

  1. huawei p10 kullanicisiyim 1 aydir ve cok memnunum, 5-6 kati para verip farkli modelleri almaya gerek olmadigini gosteren bir marka, yeni haberleri bekliyoruz, tesekkurler :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.