Android O Project Treble, Android Güncellemelerinin Daha Hızlı Çıkmasını Sağlayacak 1

Parçalanma, Android’in tarafında ve Nougat’ın en yeni sürümünü çalıştıran cihazların sadece %0,5’inde örneklenen artan ekosisteminde bir diken olmaya devam ediyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Android Developers Blog’da yayınlanan son bir güncellemeye göre, cihaz üreticileri sürekli olarak “mevcut cihazları Android’in yeni bir sürümüne güncellenmesi inanılmaz derecede zaman alıcı ve masraflı” demekte. Şimdi, Google’ın önümüzdeki Android O işletim sisteminde bu sorunu çözmeye çalıştığı görülüyor.

Benzer içerikler

İşte Fitbit’in Yeni Akıllı Saati ve Bluetooth Kulaklığı

OneSignal ile WordPress sitelerinize bildirimler özelliği ekleyin!

Metrelerde Akıllandı İşte Karşınızda Bagel

1494646546 android os development lifecycle 1024x591 Android O Project Treble, Android Güncellemelerinin Daha Hızlı Çıkmasını Sağlayacak Android  project treble android project treble android o android güncellemeleri Android

Şu anda, Android’in yeni bir kaynak kodu yayınlandıktan sonra, ‘telefon üreticileri’, bu kodu alıyor ve donanımına göre daha fazla modifiye yaparak aygıt üreticilerine aktarmadan önce kendi donanımlarında çalışacak şekilde değiştiriyor. Sonunda, üreticiler müşterilerine güncellemeyi göndermeden önce nihai test ve sertifikasyon için son çalışmalarını yapar. Bu yaklaşım, yeni bir Android işletim sistemine yönelik her bir güncelleme için önemli kod güncellemelerine yol açmakta.

1494648771 project treble   before and after 1024x342 Android O Project Treble, Android Güncellemelerinin Daha Hızlı Çıkmasını Sağlayacak Android  project treble android project treble android o android güncellemeleri Android

Değişik donanım yapılandırmalarına sahip sayısız aygıt üzerinde çalışan tek bir uygulama yazabilmesi açısından, uygulama geliştiricileri için Uyumluluk Test Paketi’nin (CTS) etkinliğini taklit etme girişiminde bulunan Project Treble, cihaza özgü kodu Android OS’un kendisinden ayıracak. Yeni bir “satıcı arabirimi” nin sunulmasıyla, Android O’dan OS yükseltmeleri satıcıya özel kod güncellemelerinden bağımsız olarak sağlanabilecek.

Birçoğunun, Project Treble’ın vaat edilen faydalarını gerçeğe dönüştürmek için beklemesi gerekecek olsa da, desteklenen Pixel telefonlarından birine zaten Android O Geliştirici Önizlemesi kuranlar faydaları zaten görmüşlerdir. Android geliştirme ekibi, bu yaz Android O’nın piyasaya sürülmesinin yanı sıra Project Treble’ın tüm bilgilerini yayınlamayı planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.