Google, Android 8.1 Oreo VPN Sorunlarını Çözmek İçin Güncelleme Yayınlayacak

Google‘ın mobil cihazlar için işletim sisteminin en yeni sürümü olan Android 8.1 Oreo, cihazın bir kablosuz ağa bağlı olduğunu tespit edebilen internet bağımlı uygulamalarıyla yakın geçmişte sorun yaşıyor gibiydi. Sorun Google tarafından düzeltildi ve arama devi yaklaşan bir kablosuz (OTA) güncellemesi aracılığıyla Android 8.1 Oreo çalıştıran mobil cihazlara çözüm sunmayı planlıyor.

Benzer içerikler

Microsoft, Android Üzerinde Groove Music Uygulamasını Güncelledi

Bununla birlikte, düzeltmenin cihazları ne zaman etkileyeceği belirsizliğini koruyor ancak Google’ın düzeltmeyi Ocak 2018 güvenlik güncelleştirmesinin bir parçası olarak yayınlanması mümkündür. Sorun, Android 8.1 Oreo güncellemesinden sonra başlamış ve yalnızca bir VPN bağlantısı kullanıldığında ortaya çıktığı belirlenmişti. Ve, VPN hizmeti devre dışı bırakıldıktan sonra çalışmak için İnternet bağlantısına dayanan uygulamaların sorunsuz bir şekilde çalıştığı gözlemlendi.

Sorun, Google Fotoğraflar gibi çeşitli uygulamaların cihazın bir kablosuz bağlantı kullandığını tanımayarak İnternet’e bağlanamamasına neden oldu. Bunun yanı sıra, etkilenen uygulamaların hücresel bir veri bağlantısı için bir Wi-Fi bağlantısını karıştırdığı gibi bazı raporlar da vardı. OTA güncelleştirmesinin tüm bu sorunları çözmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, pek çok kullanıcı hala Wi-Fi bağlantılarının istikrarı ile ilgili sorunları bildirdikçe, Android 8.1 Oreo sorunları yalnızca VPN hizmetinin kullanımını içeren senaryolarla sınırlı değil gibi görünüyor. Bu ayın başlarında birkaç Android kullanıcısı, Android 8.0 sürümüne geçtikten sonra çoklu dokunuşla ilgili olarak rapor göndermeye başladı. Ancak, görünüşe göre Android 8.0’ın istikrarlı sürümüne geri döndükten sonra sorun giderildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.