Google Play Müzik, Galaxy S8'e Bixby'e Entegre Olarak Geliyor

Bir Samsung akıllı telefonu satın almaktaki en büyük dezavantajlardan biri de mecburi uygulamalardır. Telekom şirketlerinin uygulamalarının üstünde, Samsung kendi uygulamalarını da yüklemekte. Geçmişte sinir bozucu olan şey, Samsung’un uygulamaları basitçe Google’ın sunduğu şeyleri kopyalarak tamamen gereksiz hissettirmesiydi. Neyse ki Google ile Samsung arasındaki bir ortaklık sayesinde bu uygulamalardan bir tanesi bugün kayboldu.

Benzer içerikler

Google, Play Store ‘un 5. Yaşını Kutluyor

Aile Paylaşımı Sonunda Google Play’e Geliyor

Microsoft, Android Üzerinde Groove Music Uygulamasını Güncelledi

Youtube da en çok kazanan kanallar, takipçileri ve gelirleri

Google bu sabah bir blog yazısı aracılığıyla, Google Play Müzik‘in Galaxy S8 ve Galaxy S8+‘te müzik için varsayılan uygulama olacağını açıkladı. Bu değişiklik, muhtemelen yakın zamanda piyasaya çıkan Galaxy Tab S3 de dahil olmak üzere, gelecekteki Samsung akıllı telefonlarında ve tabletlerinde de geçerli olacaktır.

Bunun yanı sıra, Samsung ve Google, Play Müzik’te kullanıcıların kendi şarkıları için 100.000’e kadar depolama alanı sunma konusunda anlaştılar. Samsung sahipleri ayrıca cihazlarıyla birlikte Play Müzik ve YouTube Red‘e ücretsiz üç aylık abonelik alabilecek.

Google, Google Play Müzik uygulamasını Samsung’un yeni dijital asistanı Bixby ile uyumlu hale getirmek için Samsung ile birlikte çalıştı. Bu, Play Müzik’in Google Assistant’da çalıştığı gibi çalışacaktır, yani kullanıcıların basit bir sesli komutla bir şarkıyı hızlı ve kolay bir şekilde başlatabilmesi mümkün. Google, Bixby bu ilkbaharda kullanılmaya başlandığında kullanabileceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.