Apple Lightining Bağlantı Noktasından Vaz mı Geçiyor?

Apple yeni 13 inç ve 15 inç MacBook Pro modellerini tanıttığında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerini üzmüştü. Çünkü iPhone kullanıcıları yeni aldıkları dizüstü bilgisayarlarına bağlanmak için ye Lightining – USB-C dönüştürücü adaptörü veya yeni bir kablo almak zorunda kalacaklar.

Bu durum Apple’ın Lightining bağlantısından vazgeçtiği ve USB-C bağlantı noktasını kullanabileceği iddialarını beraberinde getirdi.

Apple daha önce iPhone 5 modeli ile birlikte 30-pin bağlantı noktasını kullanmayı bırakmış ve Lightining bağlantı noktasını kullanmaya başlamıştı. USB-C bağlantı noktasının kullanılması iPhone modellerinin yeni Mac bilgisayarlarına bağlantısını kolaylaştırabilir.

Ayrıca USB-C bağlantısının ses aktarım kalitesi konusunda diğer bağlantı noktalarına göre daha iyi oluşu yeni iPhone modellerinin kulaklıklara aktardığı ses kalitesinin daha iyi olmasını sağlayacaktır. Fakat Apple şarj adaptörlerinin aynı USB-C portu üzerinden iPhone ve Mac’leri şarj etmesinin mümkün olmayacağı da ifade edilmekte.

Tabi bunların hepsi birer iddia ve Apple Lightining bağlantısını kullanmaya uzunca bir süre devam edebilir.

Bir Cevap Yazın