Apple Lightining Bağlantı Noktasından Vaz mı Geçiyor?

Apple yeni 13 inç ve 15 inç MacBook Pro modellerini tanıttığında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerini üzmüştü. Çünkü iPhone kullanıcıları yeni aldıkları dizüstü bilgisayarlarına bağlanmak için ye Lightining – USB-C dönüştürücü adaptörü veya yeni bir kablo almak zorunda kalacaklar.

Bu durum Apple’ın Lightining bağlantısından vazgeçtiği ve USB-C bağlantı noktasını kullanabileceği iddialarını beraberinde getirdi.

Apple daha önce iPhone 5 modeli ile birlikte 30-pin bağlantı noktasını kullanmayı bırakmış ve Lightining bağlantı noktasını kullanmaya başlamıştı. USB-C bağlantı noktasının kullanılması iPhone modellerinin yeni Mac bilgisayarlarına bağlantısını kolaylaştırabilir.

Ayrıca USB-C bağlantısının ses aktarım kalitesi konusunda diğer bağlantı noktalarına göre daha iyi oluşu yeni iPhone modellerinin kulaklıklara aktardığı ses kalitesinin daha iyi olmasını sağlayacaktır. Fakat Apple şarj adaptörlerinin aynı USB-C portu üzerinden iPhone ve Mac’leri şarj etmesinin mümkün olmayacağı da ifade edilmekte.

Tabi bunların hepsi birer iddia ve Apple Lightining bağlantısını kullanmaya uzunca bir süre devam edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.