Apple Pazarlama Yöneticisine Göre Geliştiricilerin ARKit e Destekleri İnanılmaz

The Australian ile yapılan bir röportaj sırasında, Apple Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Greg Jozwiak‘a, ARKit olarak adlandırılan mobil cihazları için yaptıkları en son geliştirme programları soruldu. WWDC’de Apple, çoğunlukla Samsung ve Microsoft tarafından kullanılan bir alana girdikleri yeni platformu duyurdu. Microsoft, Hololens cihazıyla AR alanının ana oyuncusuydu, ancak Apple, Microsoft’un kaydettiği ilerlemeye yetişmek için oynuyor olmasına rağmen, kendi özelliklerini yaratmış olabilir.

Greg’e göre, bu yeni platformdaki geliştirici ilgisi ‘inanılmaz’. Ona göre, deneyimlediği projeler, gelişmekte olan sarmaşık dünyalardan zemin üzerinde dans eden ‘balerinler’ e kadar uzanıyor.

“Sanal metreler ve yerde odun dansı yapan balerinler arasında her şeyi inşa ettiler. İnsanın çok az zamanda yapabildikleri şeyler kesinlikle inanılmaz ancak her ne olursa olsun sıfırdan başlayacağız.”

Apple‘ın arenaya girmesi AR ve VR deneyimlerinin genel olarak geliştirilmesi için iyi bir seçenek. Mobil alanda sağlıklı bir pazar payına sahip olan Apple, tıpkı Samsung’un Gear VR projesiyle yaptığı gibi bunu yapabilecek. Öte yandan Microsoft, akıllı telefon pazarında neredeyse hiç bulunmadığı için tekrar tüketici alanından çıkarılacak ve Hololens cihazı, çok niş bir cihaz haline getiren ağır bir fiyat etiketi ile duracak.

Apple, Hololens gibi kafaya takılan herhangi bir ekran aygıtı yapmayı düşünmese de, Microsoft’un stratejilerini gözden geçirme zamanı gelmiş olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.