Apple Thunderbolt Display'in Fişini mi Çekiyor? 1

Apple tarafından Mac cihazları ile birlikte kullanılması için sunduğu Thunderbolt Display adlı monitörün üretimi durduruldu. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre ürün satıştan da kaldırılacak.

En son 2011 yılında satışa sunulan monitör o yıldan sonra hiç yenilenmemişti. 2011 yılında satışa sunulan ürün 27 inç boyutundaydı ve 1440p çözünürlüğüne sahip IPS ekrana sahipti.

Bir süre sonra monitörün modası geçmeye başladı çünkü 3. parti üreticileri monitörün alternatiflerini daha ucuza üretmeye başladı. Sadece sadık Mac kullanıcıları monitörü kullanmaya başladı.

thunderbolt display Apple Thunderbolt Display'in Fişini mi Çekiyor? Teknoloji  Thunderbolt Display monitör Thunderbolt Display Apple Thunderbolt Display Apple

Apple sonunda popülerliğini iyice kaybeden bu ürünü satıştan kaldırmaya karar verdi. Thunderbolt Display stokları tükendiği zaman Apple cihazı üretmeyerek stokları yenilemeyecek ve böyle cihaz tamamiyle piyasadan çekilmiş olacak.

Fakat Apple‘ın monitör üretimini tamamen durdurmayacağı ve 5K çözünürlüğe sahip yeni Thunderbolt Display üzerinde çalıştığı iddia edildi. Bu yeni monitörün ne zaman tanıtılacağı konusunda henüz bir açıklama yok ama iPhone 7‘nin tanıtılacağı etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.