Apple, Uyku İzleme Teknoloji Şirketi Beddit'i Satın Aldı

Apple Watch’un uyku izleme özelliği konusundaki söylentileri hakkında daha somut deliller ortaya çıktı. Apple, işi bir uyku izleme cihazının yanı sıra iOS ve Watch uygulamalarına eşlik eden bir şirket olan Beddit‘i satın aldı. Beddit’in ürünlerinin kaderi açık değil ancak şimdilik hayattalar. Tek fark, Beddit’in kendi politikası yerine Apple’ın gizlilik politikasına tabi olmanız. Her iki taraf da gelecekteki planları açıklamadı.

Uyku izleme, Apple Watch‘in etkinlik izleme cihazlarına göre geride kaldığı alanlardan biri. Bazı işlevleri sağlayacak üçüncü taraf uygulamaları edinebilirsiniz, ancak bu açıkça yerleşik yazılım veya uyku odaklı donanıma sahip kadar başarılı değil. Apple’ın üzerinde odaklandığı şey buysa, günün her saatinde sağlık izleme işlemini kapsayacağını bilerek İzleyiciyi satın alabilirsiniz. iOS’un Sağlık uygulamasında ayrıntılı uyku verilerini alabildiğiniz için Beddit’in teknolojisini diğer cihazlarla da kolaylıkla görebileceksiniz.

Beddit kaynaklı uyku özelliklerinin, iOS 11, watchOS 4 veya üçüncü nesil Watch’da görünmesi muhtemel değil. Uyku izleme özelliğine sahip olsalar da muhtemelen Apple’ın kendi teknolojisi olacak. Ancak, bu en azından Apple’ın konuyla ilgili ciddiyetini yansıtıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.