Apple'ı Bu Sefer Caltech Dava Etti 1

Apple bu sefer Caltech tarafından iPhone‘larda kullanılan Wi-Fi teknolojisi için dava edildi.

Apple Watch wifi main Apple'ı Bu Sefer Caltech Dava Etti IOS Teknoloji  Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü caltech dava apple caltech Broadcom Apple 802.11n ve 802.11ac Wi Fi standartları

Caltech‘in iddiasına göre Apple ürettiği telefonlarda Wi-Fi patentini ihlal ediyor. İddia iPhone 5 ve ondan sonra üretilen telefonları kapsıyor. Bunun için üretilen her telefondan belli oranda tazminat isteniyor. Caltech yani Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü 802.11n ve 802.11ac teknolojilerinin patentine sahip.

Dava ayrıca MacBook ve diğer Apple ürünlerine Wi-Fi yongaları üreten Broadcom firmasını da kapsıyor. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü802.11n ve 802.11ac Wi-Fi standartlarının dışına çıkılamayacağını belirtiyor ve dava kapsamındaki firmaların bu standartları ihlal ettiği iddia ediyor.

Apple son olarak Wisconsin-Madison Üniversitesi tarafından açılan davayı kaybederek 234 milyon dolarlık tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü‘nün açtığı dava şu an için Apple’ın gelirlerinin %14’ünü hedef alıyor ve Apple tarafından şu ana kadar konuyla ilgili her hangi bir açıklama gelmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.