Audi Dev Limuzini A8L Extended'ı Tanıttı 1

Almanya menşeli dev otomobil üreticisi Audi, bugün yeni seri Audi A8 Line Extended isimli limuzin modelini çıkardı. Özellikle yüksek gelirli ve Avrupalı zengin tüketicilere hitap edecek bu araç, altı kapıya sahip ve net boyu 6.36m (20.9 feet) uzunluğunda.

Aks mesafesi 4.22 metre ve panoramik açılabilir tavanı da 2.4 metre uzunluğunda olan bu süper lüks araç, bir önceki seri Audi A8 Line’a göre de uzunluğu arttırdı ve limuzin seven tüketicileri sevindirecek.

audi a8l Audi Dev Limuzini A8L Extended'ı Tanıttı Teknoloji  audi limuzin audi fiyatı audi a8l audi a8 line extended

Resimde de görebileceğiniz gibi, normal limuzin tasarımlarının biraz dışına çıkılmış ve arkadaki dörtlü koltuk, birbirlerine bakmak yerine arka arkaya konulmuş. Audi muhtemelen tüm yolcuların birbirine bakmamasını ve bundan rahatsız olacaklarını düşünerek bu tasarımı tercih etti.

310 beygir gücünde, 3 litrelik V6 motorla sunulacak olan araç, içinde son teknoloji donanımlara sahip ve istenilecek her türlü lüks bulunuyor. Sıfırdan 100km hıza sadece 7.1 saniyede ulaşabilen aracın maksimum hızı ise 250km/s ile limitli.

Ayrıca toplam ağırlığı da 2.418kg ve gerçek bir “canavar” gibi duruyor. Aracın net çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz açıklanmadı fakat ciddi derecede pahalı olacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.