Bill Gates'e Kalsa Bugün Xbox yoktu

Xbox oyun konsolu denilince PlayStation‘dan sonra akla gelen ilk isim. Son olarak Xbox One cihazı piyasaya çıktı ve Amerika’da satışları oldukça iyi.

Fakat IGN sitesi tarafından yapılan bir haber Microsoft firmasının oyun konsolunu aslında hiç çıkarmama aşamasına geldiğini ortaya çıkardı.

Oyun konsolunun geliştiricisi olan Ed Fries ile yapılan röportaj IGN sitesi tarafından haber yapıldı. Bu habere göre Bill Gates oyun konsolu fikrine sert bir şekilde karşı çıkmış.

Bill Gates konsolun Windows işletim sisteminden farklı bir sistem kullanmasının Microsoft‘un yaptığı tüm çalışmalara karşı bir hakaret olduğunu düşünüyormuş. Bu konuda aksini iddia eden çalışanlarıyla oldukça sert tartışmalara girmiş.

Bu tartışmaların birinde Sony‘nin PlayStation oyun konsolu ve durumu belirtilince Bill Gates biraz yumuşamış. Çünkü Sony‘nin yavaş yavaş evlerimize sızması Bill Gates‘i rahatsız etmiş ve konsolun geliştirilmesine onay vermiş.

Tabi bu biz oyun severlerin işine yaradı. Çünkü eğer PlayStation karşısına Xbox gibi rakip çıkmasaydı oyun sektörü çok kötü etkilenebilirdi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.