Bir Devir USB Type-C ile Kapanacak mı?

Intel Geliştiriciler Forumu’nda Intel şirketinin teknoloji mimarlarından Rahman İsmail ve Brad Saunders yaptıkları açıklamalarda yeni nesil USB girişi olan USB Type-C’nin 3.5mm kulaklık girişinden daha iyi olduğunu belirtti. Özellikle daha iyi ses ve geniş ses özellikleri sunduğunu belirttiler.

Benzer içerikler

Etkili Dualar – Her Derde Deva Dualar, Şifa, Bereket, Mutluluk, Hastalık Duaları

Gerçek Necip Fazıl Kısakürek Sözleri

Son günlerde özellikle iPhone 7 modelinde Apple firmasının kulaklık girişi yerine yeni nesil USB girişi kullanacağının ortaya çıkmasından sonra USB Type-C konusunda oldukça hararetli tartışmalar ortaya çıkmaya başlamıştı. Yeni tanıtılan amiral gemisi tipi cep telefonlarında kulaklık girişinden vazgeçilip yeni nesil USB girişi tercih edilmesi kullanıcılar ikiye böldü.

Intel firması ise bu konuda yeni nesil USB bağlantısına destek vermiş gibi gözüküyor. Yeni nesil USB girişi sayesinde bozulmamış ses, ekstra bas veya konser salonu gibi mod efektlerine kavuşabileceğiz. Hatta gürültü engelleme gibi özellikleri daha iyi kullanabileceğiz.

Geliştiriciler yeni USB girişi konusunda sadece ses alanında faydalanmayı düşünmüyorlar. Son yapılan açıklamalara göre yeni nesil giriş görüntü aktarımı konusunda da devrim yapabilir. Yeni nesil USB girişinin birden fazla monitöre aynı anda görüntü aktarımı yapabildiği, bunun yanı sıra görüntü kalitesini de iyileştirdiği açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.