Corning Firması Gorilla Glass 5'i Tanıttı!

Corning firmasının ürettiği Gorilla Glass serisi camları sıklıkla akıllı telefonların ekranlarında görmekteyiz. Ekranlarımız çizilmekten ve kırılmaktan korumaya çalışan bu cam 0.4mm kalınlığa kadar inebilen ve kimyasal olarak darbelere karşı güçlendirilmiş.

Benzer içerikler

Android One ve General Mobile 4G Türkiye Pazarına Çıkıyor

5. Sürümü tanıtılan camın önceki dört sürümden oldukça farklı. Önceki dört sürümden farklı bir kimyasal altyapı kullanılan cam 1.6 metreden meydana gelebilecek düşmelerde yüzde 80 oranında koruma sağlıyor. Tabii bu oran düşme açısına ve cihazın düştüğü zeminin yapısına göre değişiyor.

Minimum incelikte maksimum dayanıklılığı sunmaya çalışan Corning firmasının bu ürünü 40’tan fazla markanın 1800 modelinde kullanılmakta. Bu da yaklaşık 4.5 milyar cihaz ediyor.

Sadece cep telefonlarında kullanılmayan cam ayrıca tabletlerde, televizyonlarda ve dizüstü bilgisayarlarında da kullanılıyor.

Otomotiv sektörününde dikkatini çeken bu camı kullanmak isteyen otomobil üreticileri Corning firması ile görüşme halindeler. Özellik Ford firması bu konuda büyük adımlar atıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.