Corsair Özel El Yapımı DDR4 Belleklerini Tanıttı

Corsair, Dominator Platinum Special Edition olarak adlandırılan ve “Dünyanın en güzel belleği” iddiasıyla yeni DDR4 belleklerini tanıttı.

Bu belleklerin en büyük özelliği sınırlı sayıda piyasaya sürülmesi ve tamamen el yapımı olması. Bu özel bellekler 500 adet üretilecek ve her bir belleğin üzerinde 500 adedin kaçıncısı olduğuna dair bir ibare bulunacak.

Belleğin üretiminde tamamen üst  düzey materyaller kullanılmış. Belleklerin üst kısımlarında Saf beyaz LED ışıklar kullanılmış. Belleklerin renk seçenekleri olarak da Chrome grisi ve Blackout siyahı bulunmakta. Intel X99 ve 100 serisi anakartlar ile uyumlu olacak olan yeni belleklerin tepki süreleri oldukça kısa. Yeni belleklerde 3200 MHz modülleri bulunurken 3600 MHz hızına overclock etmekte mümkün.

Belleklerde 10 katmanlı PCB ve patentli DHX soğutma teknolojisi kullanılmakta. Bu teknoloji sayesinde overclock işlemleri rahatlıkla yapılabiliyor. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Almanya’da satışa çıkan bu belleklerin fiyatı 32 GB (4x8GB) Chrome ve Blackout renkleri için 330 dolar, 32 GB (2x16GB) Chrome ve Blackout renkleri için 300 dolar olarak belirlenmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.