DeepMind Bu Kez StarCraft II Oynayacak

Google’ın yapay zekası DeepMind bu kez kendine StarCraft II oyununu hedef belirledi. Yapay zekası ile adından oldukça söz ettiren Google’ın yapay zekası geçtiğimiz Mart ayında Dünya Go Şampiyonu Lee Se-Dol’u yenmeyi başarmıştı.

Benzer içerikler

DeepMind Enerji Tüketimini %15 Düşürdü

Şimdi yeni bir meydan okuma ile karşı karşıya kalan DeepMind’ın yeni hedefi Blizzard firmasının gerçek zamanlı strateji oyunu StarCraft II oldu. Bu meydan okuma BlizzCon etkinliği sırasında duyuruldu.

Bu çalışma Blizzard ve Google firmalarının ortaklığında yürütülecek. Google’ın yapay zeka projesinin başında bulunan Oriol Vinyals bu çalışmanın DeepMind’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için büyük bir şans olduğunu belirtti.

Yapay zeka Go oyununu aksine StarCraft II’de oldukça zorlanması bekleniyor. Gerçek zamanlı strateji oyunlarındaki kompleks yapı bir yapay zeka için oldukça zorlayıcı. Tüm alanı tek seferde görememek, kaynak yönetimi, gözlemcilik ve savaş taktikleri konusunda iyi olmayı gerektirmesi, tahmin edilememezlik ve sonraki hamleleri öngörmedeki zorluk yapay zekayı epey zorlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.