Edge Windows Güncellemelerinden Ayrılıyor

Edge internet tarayıcısı Microsoft tarafından Windows 10 ile birlikte kullanıcılara sunuldu. Microsoft internet tarayıcısını her zaman güncel tutabilmek için güncellemelerini Microsoft güncellemelerinden ayırmaya karar verdi.

Windows 10 işletim sisteminin çıkmasıyla yıllardır kullanılan Internet Explorer internet tarayıcısı ikinci plana atılmış ve Windows kullanıcıları Edge internet tarayıcısı ile tanışmıştı. Yeni internet tarayıcısının en büyük dezavantajı sadece Windows 10 ile çalışıyor olması idi.

Şimdilik yeni internet tarayıcısı Chrome ve Firefox’un gerisinde kalmış olsa da kullanıcılar dokunmatik ekrana sahip Windows cihazlarında en iyi tarayıcı deneyimini Edge’nin sunduğunu belirtiyorlar.

Microsoft yeni internet tarayıcısını artık Windows Update yerine Windows Mağaza üzerinden güncelleyecek. Böylece tarayıcı kısa aralıklarla güncellenerek yenilikçi ruhun korunması sağlanacak. Bu değişiklik ile birlikte tarayıcının Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıların da kullanımına sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.